Wyjazd do Wilcza w ramach Projektu „NOWE HORYZONTY”

W dniach od 28.01. do 03.02.2017 r. oraz od 04.02. do 10.02.2017 r. odbyły się wyjazdowe warsztaty psychologiczne, dla rodzin biorących udział w Projekcie „NOWE HORYZONTY” realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. W wyjeździe uczestniczyły rodziny zastępcze, dzieci i młodzież umieszczona w pieczy zastępczej oraz rodziny z problemami opiekuńczo – wychowawczymi. Udział wzięło 28 rodzin, co łącznie daje liczbę 96 osób. Miejscem działań projektowych był Pensjonat „SIODŁO” w Wilczu.

Wyjazd połączony z warsztatami psychologicznymi miał na celu pracę rodziców i dzieci nad rozwiązaniem problemów pojawiających się w rodzinie. Zajęcia odbywały się w trzech grupach wiekowych: dorośli, młodzież 12 – 18, dzieci 6 – 11.

Psychologowie prowadzący warsztaty wykorzystali Metodę Resilience, która bazuje na zasobach osobowościowych poszczególnych członków rodziny.

Celem zajęć było wzmocnienie odporności na kryzysy i problemy pojawiające się w rodzinie. Wyjazd był doskonałą sposobnością na oderwanie się od codziennego życia, pozwoliło także na pełne skupienie się na pracy nad problemami rodzinnymi.

Specjaliści prowadzący zajęcia towarzyszyli uczestnikom 24h/dobę, co umożliwiło im dokonanie istotnych obserwacji, na podstawie których mogli przeanalizować problemy występujące w poszczególnych rodzinach.


Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.