UWAGA STUDENCI !!!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie informuje, iż z dniem dzisiejszym,
tj. 01.09.2017 r. rozpoczął się nabór wniosków w ramach pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” MODUŁ II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym – finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Termin składania wniosków  do 10 października 2017 r.

MIEJSCE SKŁADANIA WNIOSKÓW:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie
5 Stycznia 5, 64-200 Wolsztyn
(pok.15)
Szczegółowe informacje: tel. 68 384 56 12

Celem głównym programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

Program kierowany jest do osób niepełnosprawnych z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności pobierających naukę w: szkole wyższej, szkole policealnej, kolegium. Ponadto przewidziane jest udzielenie dofinansowania osobom za przeprowadzenie przewodu doktorskiego.

Druk wniosku wraz z załącznikami dostępny jest na stronie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie w zakładce „Druki do pobrania” oraz w siedzibie PCPR w Wolsztynie.