Podpisanie umowy z rodziną zastępczą zawodową

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie pragnie poinformować, że po wielu miesiącach prowadzenia kampanii promującej ideę rodzicielstwa zastępczego „Dobry Rodzic to szansa!” zgłosili się do nas kandydaci gotowi podjąć się sprawowania funkcji rodziny zastępczej zawodowej. Dzięki Ich zaangażowaniu udało się zakończyć procedurę kwalifikacji i szkolenia, co zaowocowało podpisaniem umowy na pełnienie funkcji rodziny zastępczej zawodowej w dniu 20 października 2017 r. pomiędzy Kandydatami a p. Januszem Frąckowiakiem – Starostą Wolsztyńskim reprezentowanym przez Dyrektora PCPR p. Annę Białek.

Utworzenie rodziny zawodowej stanowi dla nas uzupełnienie systemu rodzinnej pieczy zastępczej na terenie Powiatu Wolsztyńskiego. Do grona rodzin zastępczych spokrewnionych, niezawodowych oraz instytucjonalnej pieczy zastępczej – Domu Dziecka DROGA, dołącza nowa forma pieczy, która pomoże nam głównie w pomocy dzieciom do 10 roku życia, a także w przypadku krótkoterminowego zabezpieczenia dzieci. 

Nowym opiekunom zastępczym życzymy siły i wytrwałości w podążaniu za powołaniem, jakim niewątpliwie jest praca w rodzinnej pieczy zastępczej.


 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.