Szkolenie „Dziecko jako ofiara i dziecko jako sprawca przemocy w rodzinie”

W dniu 11.12.2018r. w Sali Sesyjnej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie odbyło się szkolenie organizowane przez Stowarzyszenie LORDS. Tematem szkolenia było „Dziecko jako ofiara i dziecko jako sprawca przemocy w rodzinie”. W szkoleniu brali udział przedstawiciele OPS z  Siedlca, GOPS w Przemęcie, KPP w Wolsztynie, Posterunku policji w Siedlcu oraz Przemęcie,  Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej oraz PCPR w Wolsztynie.  Szkolenie prowadził Pan Mirosław Sobkowiak – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, specjalista pomocy psychologicznej oraz interwencji kryzysowej, mediator, a także terapeuta. Szkolenie dało też możliwość wymiany spostrzeżeń dotyczących coraz trudniejszych pojawiających się problemów w pracy z zakresu pomocy społecznej.