Finał programu „Pomoc na start”

W dniu 19 lipca 2019 r. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie  miało miejsce spotkanie Pana Zenona Wiśniewskiego Dyrektora 1 Oddziału PKO Banku Polskiego w Wolsztynie z  usamodzielnionymi wychowankami pieczy zastępczej, którzy złożyli wnioski na wyprawki  do Fundacji PKO Banku Polskiego w ramach projektu „Pomoc na start”. W spotkaniu uczestniczył Wicestarosta Wolsztyński Mariusz Silski.

„Pomaganie przez zbliżanie”  to akcja, w której uczestniczyli Klienci PKO Banku Polskiego używający aplikacji mobilnej  IKO. Za każdą płatność zbliżeniową z IKO Bank  przekazywał 0.50 zł na cel akcji.  W wymiarze finansowym przełożyło się to na kwotę pół miliona złotych. Z tych środków, w ramach programu „Pomoc na start” zostały zakupione wyprawki dopasowane do indywidualnych potrzeb wnioskodawców. obejmują one m.in. sprzed AGD, podstawowe wyposażenie lub remont mieszkania czy pokrycie kosztów kursów podnoszących kwalifikacje.

W Powiecie Wolsztyńskim  ze wsparcia skorzystało 5 osób, dla których ta pomoc realnie przełożyła się na  wynajęcie  i urządzenie swojego pierwszego samodzielnego mieszkania.

Dziękujemy  szczególnie pracownikom PKO Banku Polskiego za współpracę z naszą jednostką oraz za pracę przy tak potrzebnej akcji wspierania młodych ludzi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.