Wystawa „Oblicza handlu ludźmi”

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie 30 listopada 2019 r. miało miejsce otwarcie wystawy połączonej z prelekcją na temat problemu, jakim jest współcześnie handel ludźmi. Wydarzenie jest elementem kampanii informacyjnej prowadzonej przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

W spotkaniu wzięli udział Starosta Wolsztyński Jacek Skrobisz,  funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie, przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej oraz szkół ponadpodstawowych  z terenu Powiatu Wolsztyńskiego, a także kuratorzy z Zespołu Kuratorskiego działającego przy Sądzie Rejonowym  w Wolsztynie.

Wystawa będzie otwarta również dla młodzieży szkolnej do 6 listopada.

 

Handel ludźmi to bardzo poważny i stale narastający problem. Przez wiele lat człowieka traktowano jako towar, więc handel ludźmi traktowano jako coś naturalnego. We współczesnym świecie niewolnictwo nigdzie nie jest akceptowane. Jednak problem handlu ludźmi jako forma przestępczości zorganizowanej wciąż ewaluuje.

Handel  ludźmi  narusza  prawa  człowieka   i  godzi  w podstawowe wartości. Jest to proces etapowy, którego realizacja przebiega na terenie wielu krajów.

Do form handlu ludźmi zaliczamy:

  • handel dziećmi,
  • handel kobietami,
  • pracę przymusową, żebractwo,
  • handel narządami

oblicza_handlu_ludzmi_ prezentacja

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.