SZKOLENIE DLA RODZIN ZASTĘPCZYCH

29.04.2022 r. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
w Wolsztynie odbyło się szkolenie dla rodziców zastępczych o tematyce „Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie, tolerancji i akceptacji”. Prowadzącym szkolenie była psycholog pracująca w tut. Centrum.

Po szkoleniu odbyła się grupa wsparcia dla rodziców zastępczych. Grupa wsparcia ma na celu wymianę doświadczeń pomiędzy rodzinami zastępczymi z terenu Powiatu Wolsztyńskiego. Grupa wsparcia może również zapewnić opiekunom zastępczym dodatkowe informacyjne oraz pomoc w radzeniu sobie z trudnościami, z jakimi spotykają się w ramach pełnionej funkcji.

Szkolenia oraz grupy wsparcia mają charakter cykliczny, odbywają się średnio co miesiąc w godzinach popołudniowych. Z uwagi na obostrzenia i pandemię COVID-19 poprzednie spotkania odbywały się ONLINE.