Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

W dniu 27 maja br. odbył się Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Celem wydarzenia było spotkanie rodzin zastępczych z Powiatu Wolsztyńskiego oraz promowanie idei rodzicielstwa zastępczego. W uroczystości wziął udział Starosta Wolsztyński Jacek Skrobisz, który złożył życzenia i podziękowania rodzinom zastępczym za ich pracę i wysiłek włożony w sprawowanie opieki i wychowanie dzieci.
Dla najmłodszych było wiele atrakcji: zamki dmuchane, malowanie twarzy, bańki mydlane, tatuaże, zabawy sportowe z nagrodami, wata cukrowa oraz wiele słodkości. Rodzicom zastępczym wręczono symboliczne drzewko z życzeniami. Każdy z gości mógł poczęstować się kiełbasą z grilla oraz domowymi wypiekami. Czas umilał zespół muzyczny Grupa Szopena, dzięki, której podopieczni mogli spróbować swoich sił grając na perkusji.

Dyrektor oraz pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie serdecznie dziękują za przybycie oraz aktywne uczestnictwo.