Szkolenie

W dniu 16.11.2022 r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie odbyło się szkolenie ” Współczesne zagrożenia dla rodziny, w tym dla dzieci i młodzieży”(np.: fonoholizm, sharenting, phishing, FOMO, grooming, patostreaming, cyberprzemoc).
Tutejsze Centrum zorganizowało szkolenie we współpracy ze Stowarzyszeniem „DZIECKO” w ramach projektu „JEST BEZPIECZNIE”.
Szkolenie miało na celu omówienie ważnego obszaru dla profilaktyki i zapobiegania skutkom nieprawidłowych zachowań oraz wskazania sposobów radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.
W szkoleniu brały udział rodziny zastępcze, pracownicy tut. Centrum, przedstawiciele Ośrodków Pomocy Społecznej oraz Kuratorskiej Służby Sądowej z terenu Powiatu Wolsztyńskiego.