Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

„Rodzina to nie krew. To ludzie, którzy cię kochają,  Ludzie, którzy cię wspierają”
Cassandra Clare

Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie z okazji przypadającego na dzień 30 maja Dnia Rodzicielstwa Zastępczego pragną złożyć wszystkim rodzinom zastępczym wyrazy uznania i szacunku. Pragniemy podziękować Państwu za trud i zaangażowanie w niesieniu pomocy dzieciom, które z różnych powodów straciły możliwość wzrastania we własnych rodzinach. Wyzwanie, które podejmujecie każdego dnia świadczy o Waszej gotowości do poświęceń oraz otwartości na potrzeby dzieci, które przyjęliście pod swój dach, dając im poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji, a przede wszystkim miłość. Troszcząc się o swoich wychowanków, przeżywacie razem z nimi chwile radości i smutku,
 a każdy gest ciepłych, rodzicielskich uczuć, pomaga im wejść w dorosłe życie i stać się  mądrym, dobrym i życzliwym człowiekiem.

Życzymy Państwu wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, dużo zdrowia i radości na każdy dzień. Niech uśmiech dziecka dodaje sił do podejmowania codziennego wysiłku i wytrwałości  w pełnieniu tej jakże ważnej roli – roli Rodzica Zastępczego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.