SPOTKANIA INTEGRACYJNE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie organizuje spotkania integracyjne mające na celu spotkanie i wymianę doświadczeń pomiędzy rodzinami zastępczymi z terenu Powiatu Wolsztyńskiego. Ponadto każde spotkanie niesie za sobą moc atrakcji dla wychowanków rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej. Ponadto tut Centrum w ciągu całego organizuje szkolenia dla rodzin zastępczych oraz grupy wsparcia. W latach 2020-2022 spotkania były ograniczone z uwagi na bezpieczeństwo
i obostrzenia związane z COVID-19.

Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

W dniu 27 maja br. odbył się Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Celem wydarzenia było spotkanie rodzin zastępczych z Powiatu Wolsztyńskiego oraz promowanie idei rodzicielstwa zastępczego. W uroczystości wziął udział Starosta Wolsztyński Jacek Skrobisz, który złożył życzenia i podziękowania rodzinom zastępczym za ich pracę i wysiłek włożony w sprawowanie opieki i wychowanie dzieci.
Dla najmłodszych było wiele atrakcji: zamki dmuchane, malowanie twarzy, bańki mydlane, tatuaże, zabawy sportowe z nagrodami, wata cukrowa oraz wiele słodkości. Rodzicom zastępczym wręczono symboliczne drzewko z życzeniami. Każdy z gości mógł poczęstować się kiełbasą z grilla oraz domowymi wypiekami. Czas umilał zespół muzyczny Grupa Szopena, dzięki, której podopieczni mogli spróbować swoich sił grając na perkusji.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego oraz zakończenie lata

W dniu 30 sierpnia br. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie Dom Dziecka „DROGA” w Wolsztynie zorganizowało Dzień Rodzicielstwa Zastępczego oraz zakończenie lata w którym udział wzięły rodziny zastępcze z terenu Powiatu Wolsztyńskiego wraz z podopiecznymi  oraz wychowankowie Domu Dziecka „DROGA” w Wolsztynie.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy rodzinami zastępczymi. Podczas festynu towarzyszyło nam wiele atrakcji między innymi zabawy z animatorem, malowanie twarzy, puszczanie baniek oraz trening piłki nożnej. Odbyły się również konkursy, gdzie każdy z uczestników otrzymał wspaniałe upominki. Każdy z gości mógł poczęstować się kiełbasą z grilla oraz domowymi wypiekami.

W uroczystości wziął udział Starosta Wolsztyński Jacek Skrobisz, który złożył życzenia i podziękowania rodzinom zastępczym za ich pracę i wysiłek włożony w sprawowanie opieki i wychowanie dzieci. Dzieciom przekazał słodki upominek.

Spotkanie świąteczne dla rodzin zastępczych i wychowanków rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej. 

W dniu 12 grudnia 2019 r.  Mikołaj spotkał się z dziećmi i ich opiekunami zastępczymi z terenu Powiatu Wolsztyńskiego oraz wychowankami Domu Dziecka DROGA. Starostę Jacka Skrobisza reprezentowała Joanna Przybyła, kierowniczka wydziału organizacyjnego w urzędzie powiatowym. Ponieważ wszystkie dzieci były w tym roku grzeczne, Mikołaj przekazał im prezenty. Święty oraz Jego pomocnik Anioł Jacek odśpiewali także ze wszystkimi  kilka kolęd. Każda z rodzin dostała w prezencie od starosty świąteczną choinkę i kalendarz na 2020 rok.
Dzięki  wielkiemu sercu  sponsorów dzieci oraz rodziny zastępcze mogły miło spędzić czas w Centrum Rozrywki Fala Park.  Przekazane środki finansowe zostaną także przekazane na wyjazd do kina. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.
Świąteczne spotkanie było też okazją do wręczenia nagród za konkurs plastyczny „Rodzinny Portret”, zorganizowany przez PCPR.

 

Spotkanie przy ognisku rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej

W dniu 29 września 2017 r. z inicjatywy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie odbyło się ognisko integracyjne. W imprezie uczestniczyły rodziny zastępcze z dziećmi, podopieczni i pracownicy Domu Dziecka „DROGA” w Wolsztynie oraz pracownicy działu pieczy zastępczej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie. Swoją obecnością zaszczycił zebranych Pan Janusz Frąckowiak Starosta Wolsztyński.

Celem zorganizowanego ogniska była nie tylko wspólna zabawa ale przede wszystkim integracja rodzin zastępczych. W trakcie imprezy rodziny mogły porozmawiać o doświadczeniach oraz pochwalić się sukcesami. Także i my mieliśmy okazję spotkać się z rodzicami zastępczymi i ich podopiecznymi w innej sytuacji niż zazwyczaj. Liczymy na kolejne takie spotkanie.

  


W dniu 16 grudnia 2016 r. odbyło się Spotkanie Mikołajkowe dla wychowanków  przebywających w pieczy zastępczej. Było to kolejne spotkanie dzieci i młodzieży przebywającej w rodzinach zastępczych na terenie Powiatu Wolsztyńskiego oraz Domu Dziecka „DROGA” w Wolsztynie.

Spotkanie odbyło się w Centrum Rekreacji Fala Park w Wolsztynie, gdzie wychowankowie spotkali się z Mikołajem, który wręczył im upominki. Ponadto dzieci i młodzież mieli okazję skorzystać z takich form rozrywki, jak sala zabaw, ściana do wspinaczki praz bowling.

Spotkanie było też okazją do spotkania dla rodziców zastępczych, którzy na co dzień wkładają tak wiele trudu i pracy w opiekę i wychowanie dzieci.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie. Cieszymy się, że mmogliśmy spędzić z Wami więcej czasu, w mniej formalny sposób.

Dziękujemy także sponsorom, dzięki którym mogliśmy zorganizować to spotkanie.

img_2821 img_2826 img_2827 img_2830 img_2831 img_2838 img_2845 img_2846 img_2849 img_2873 img_2896